Duşakabin Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Duşakabin ve Kompakt Duşakabin Sistemleri seçimi yapılırken altta belirtilen hususlara azami ölçüde dikkat edilmesi, hem sizlere zaman kazandıracak hemde dikkatsizlik sonucu ciddi bir mali külfete girmenize engel olacaktır.

Duşakabin seçiminde öncelikle banyonuzun kullanım alanı dikkate alınmalıdır. Kullanım alanına göre çok küçük veya büyük ölçülerdeki duşakabin tercihleri, ürününüzün asıl işlevinden yeterince ve doğru biçimde faydalanamamanızla sonuçlanacaktır.

– Duşakabinin hareketli bölmelerinde kullanılan malzemenin kalitesine dikkat edilmelidir.

– Ortamda nem oluşumunu engelleyecek, duşakabin dışına su taşmasına imkan vermeyecek özelliklerde üretildiğinden ve montajı yapıldığından emin olunmalıdır.

– Montajda kullanılacak silikon ve/veya fitillerin kaliteli malzemeden üretilmiş olması esastır. Aksi halde yapıları bozulacak ve duşakabininiz banyonuza su sızdırmaya başlayacaktır.

– Duşakabin üzerinde kullanılan boya ve kaplamalarında zaman içerisinde tahrip olmayacak kalitede olması gerekmektedir.

– Mutlaka ürünün garanti koşulları değerlendirilmeli, verilen duşakabin servis hizmetininilerde size sorun çıkarmayacak biçimde planlanmasına dikkat edilmelidir.

– Tüm bunların ötesinde, duşakabin alınacak firmanın tecrübesi, üretim yöntemi ve işciliği, kullandığı malzemelerin kalitesi ve sektörde ne kadar süredir faaliyet gösterdiği önemle dikkate alınmalıdır.

Fitilli duşakabin mi, silikonlu duşakabin mi? Hangisi tercih edilmeli?

Duşkabininin montajının fitil ya da silikonla gerçekleştirilmesinde pratikte bir fark yoktur. Kullanılan malzemenin kaliteli olmasına dikkat edilmesi yeterlidir.

Uygulamada duşakabinin panel bölümleri fitil ile montajlansada, kabini yanlarda fayanslara ve altta küvet üzerine sabitleyip izolasyon yaparken yine silikon kullanılacaktır.

Duşakabin camı nasıl seçilmelidir. Temper cam mı, polistren (mika) cam mı?

Duşakabininize cam seçerken, hangisini tercih ederseniz edin, öncelikle camın kaliteli olduğundan emin olmanız gerekir. Özensizce üretilmiş her iki tip duşakabin camı da, ilerleyen süreçte sorunlar yaşamanıza sebep olacaktır.

Polistren duşakabin camları, üretim aşamasında veya desen işlenirken dikkat edilmediği takdirde, cam yüzeyinde çok küçük çizik ve kırıklar oluşabilir. Bu tip kalitesizce üretilmiş camlar, banyonuzu kullanırken gerçekleşecek ısı farklarında esneme ve büzülmelere karşı dayanıksız olacaktır. Küçük çatlak ve çizikler bu ısı farklarının yaratacağı etki ile zamanla büyük kırıklara dönüşüp, duşakabininizin kullanılmaz hale gelmesine neden olacaktır. Bu sorunların temperli duşakabin camlarında yaşanma olasılığı çok daha düşük olacaktır. Bu nedenle duşakabininiz için öncelikle temperli cam modellerini tercih etmeniz tavsiyemiz olacaktır.